تبلیغات
شهرت ؛ راه پولدار شدن - پایان نامه خشونت مردان علیه زنان در خانواده

پایان نامه خشونت مردان علیه زنان در خانواده

پنجشنبه 3 دی 1394  06:05 ق.ظ

تهران کارآفرین را بخاطر بسپارید(تی کی وب)، tkweb.mihanblog.com  و  tkweb.ir ، در صورتی که نتوانستید به صورت آنلاین پرداخت و دانلود نمایید برای خرید تلفنی با شماره ی ٠٩٠١٠٥٩٣٦٠٧ تماس بگیرید.

نظر به اینکه تعداد فایل ها ، پاورپوینت اماده ، مقاله ترجمه شده و پایان نامه اماده بسیار زیاد است موضوع مورد نظر خود را از ستون سمت راست جستجو کنید؛
هر فایلی با هر موضوعی را از ما بخواهید؛ تهران کارآفرین، تی کی وب، tkweb، افزایش امار بازدید ، کسب درآمد اینترنتی

خرید پایان نامه ، مقاله و پروژه های شما توسط تی کی وب : کافیست پروژه ی خود را برای ما به آدرس greenagahi@yahoo.com ارسال نمایید، در صورتی که جدید ، با فرمت ورد و با کیفیت باشد با شما تماس می گیریم.

پایان نامه بررسی عوامل موثر بر خشونت مردان علیه زنان در خانواده

پایان نامه بررسی عوامل موثر بر خشونت مردان علیه زنان در خانواده

 

 

 

 

 

 

 


فرمت:word(قابل ویرایش)

تعداد صفحات:193

مقدمه:
زن آیینه‌ی تمام نمای شخصیت انسان است. او مظهر پرورش است و صفت الهی پروردن از جانب خدای خویش را به ودیعه دارد، دامن زنان اولین كلاس درس و بهترین محل تربیت كودك است چنانكه گویند: مرد از دامن زن به معراج می رسد. بدین معنی كه زن پایه گذار وجود حیات آدمی است زنان مسلمان و فداكار لازم است تا با حفظ عفت و پاكدامنی خود، ظلم ستیزی نهضت حسینی را به همه انسانها برسانند تا بدین وسیله افتخار تربیت بزرگ مردان و بزرگ زنان تاریخ را داشته باشد.
مقام زن در اسلام و در آیین های دیگر:
مشاهده و تجربه این معنا را ثابت كرده كه مرد و زن دو فرد از یك نوع و از یك جوهرند، بر خلاف نظریات موجود در امت های پیشین كه زن را از مرگ بدتر و تلخ تر می دانستند تا حدی كه در سال 586 میلادی در فرانسه كنگره ای تشكیل شد تا در مورد این كه آیا زن انسان است یا خیر بحث كنند كه نتیجه كنگره این بود كه به زن انسانی غیرمستقل و در خدمت مردان است.
اما با ظهور اسلام همه ی تفكراتی كه در اثر تلقین علیه زن بود از بین رفت و جای خود را به عزت و اعتبار اساسی زنان داد.

اصل تساوی زن و مرد:
قرآن با كمال صراحت در آیات متعددی در اصل تساوی زن و مرد از نظر انسانیت و كمالات می فرماید: «زنان را از جنس مردان و از سرشتی نظیر مردان آفریدیم» و این را با توجه به قوانین امروز در دنیای غرب، در حاكمیت قوانین اسلامی ناظر بر مالكیت زن و حمایت های مالی و اقتصادی شوهر در خانواده قابل لمس تر می توان دید. اما در دنیای غرب، با توجه به شعار آزادی و اتیكت تساوی زن و مرد باز هم این تساوی نه در عرصه شغل و كار و نه در عرصه ی خانواده به هیچ عنوان رعایت نشده و استفاده ابزاری از زن تا حدی پیش رفته كه به سقوط هویت انسانی و عدم احقاق كمترین حق او گردیده است و این را كاملا با توزیع و ترویج بیماری های مقاربتی چون «ایدز، سفلیس و سوزاك» می بینیم. و از نظر اسلام زن و مرد در انسانیت برابرند ولی دو گونه انسان اند با دو گونه خصلتها و دو گونه روانشناسی طبیعت. ولی دنیای غرب «تشابه محوری» را جایگزین «تناسب محوری» كرد و چنانكه ویل دورانت می گوید: این حركت برای اولین بار با قانون 1882 بود كه به موجب این قانون زنان بریتانیای كبیر از امتیاز بی سابقه ای برخوردار می شدند و حق نگهداری پول خود را داشته و از آن به بعد زنان از بندگی و جان كندن در خانه آزاد شده و گرفتار جان كندن در مغازه و كارخانه شدند و در حال حاضر چنانكه در پیش ذكر شد به دنیایی از ابتذال كشیده شدند كه نقش ابزاری داشته و تنها در معرض بهره برداری دیگران واقع می شوند. مقام معظم رهبری نظریات موجود در اصل تساوی زن و مرد را اینچنین به دو هدف كلی و مجزا در نظرات متفاوت تعریف كرده اند: اولین هدف رسیدن زن به كمال وجودی خود می باشد اما دومین هدف ایجاد تخاصم و جدایی و رقابت خصمانه میان دو جنس زن و مرد است كه هدف اول دستاورد اسلام و هدف دوم هدف كوته بینانه است به وضوح می بینیم در اسلام به زن بسیار اهمیت داده می شود چنانكه در بسیاری از آیات قرآن كریم آمده است: پاداش اخروی و قرب الهی به جنسیت مربوط نیست بلكه به ایمان و عمل صالح مربوط است خواه از طرف زن و یا از طرف مرد باشد و همیشه در كنار هر مرد بزرگی از قدیسه ای بزرگ یاد می كند كه از همسران آدم و ابراهیم علیه السلام و از مادران موسی (ع) و عیسی (ع) در نهایت تجلیل كرده است یا بانوی بزرگوار حضرت خدیجه (س) و سرور همه زنان عالم حضرت فاطمه زهرا (س) كه خداوند در قرآن كریم از ایشان به كوثر یاد می كند. بر خلاف نظریات تحقیرآمیزی كه در امت های پیشین راجع به زن وجود داشته همچون عنصر گناه دانستن زن، شیطان بودن زن، عدم رسیدن او به مقامات معنوی چون ورود به بهشت، طفیلی دانستن زن، آفرینش او از دنده چپ مرد، مقدمه قرار گرفتن زن برای مرد، عامل بدبختی و گرفتاری مرد و در پایان زن را به منزله ظرفی كه نطفه مرد را در خود نگاه می دارد، می دانستند و هیچ ارزشی برای بارداری او نمی گذاشتند.
در این میان دین اسلام با بیانی روشن و شفاف با تمام این نظریات مخالفت كرد، چنانكه در آیات قرآن كریم آورده شده كه «خداوند از جنس خود شما برای شما همسر آفرید».
و همچنین داستان بهشت آدم را مطرح كرده و با بیان «فوسوس اهما الشیطان». جنس زن را از اتهام عنصر گناه و شیطان بودن مبرا ساخت و یا بر خلاف بسیاری از آیینها كه رابطه جنسی را پلید می دانند ازدواج را مقدس و تجرد را پلید می شمارد.
چنانكه پیغمبر اكرم (ص) می فرماید: من به سه چیز علاقه دارم: بوی خوش، زن، نماز و با بیان «هن لباس لكم و انتم لباس لهن» هر یك از زن و مرد را پوشش و زینت یكدیگر می داند و خلقت هر یك را برای دیگری قلمداد كرده و وجود زن را خیری برای مرد و مایه سكوت و آرامش دل او معرفی می كند و زن و مرد را در آفرینش هر یك از انسانها مهم و دخیل می داند و تمام نظرات تحقیرآمیز را به یكباره مردود می كند.
«انی جاعل فی الارض خلیفه» و خداوند زن را تا جایگاه جانشین خود كه به طور عام در آیه ذكر شده، بالا می برد و برای رسیدن به این مقام تفاوتی بین زن و مرد قائل نمی شود.
اما در یهودیت و مسیحیت بنا بر آنچه در كتاب مقدس آمده است، جایگاه زن نسبت به مرد، جایگاهی فرعی و ثانوی است ولی در اسلام به انسان بودن زن و مرد توجه شده است و آفرینش انسان را از نفس واحده می داند و زمانی كه از زنان خوب یا بد یاد می كند، ایشان را نمونه مردم خوب و بد دانسته و مختص زنان خوب و بد نمی داند كه در قرآن كریم در مورد زن نوح و زن لوط آورده شده كه این دو زن را با دوزخیان در آتش افكنید و بعد می فرماید: «ضرب الـ... مثلآ للذین كفروا»‌و ایشان را نمونه و درس عبرت تمام كافران اعم از زن و مرد قرار می دهد و بالعكس.
اما در كنار این مسائل، اسلام به اختلافات طبیعی زن و مرد اذعان و اشاره می كند و آنها را مایه كمال، عدم نقص زن و بلندی مرد می داند.نوشته شده توسط: تی کی من Tkman | آخرین ویرایش:- | نظرات() 

برچسب ها: پایان نامه خشونت مردان علیه زنان در خانواده ، پایان نامه خشونت مردان علیه زنان در خانواده word ، سایت پایان نامه خشونت مردان علیه زنان در خانواده ، دانلود پایان نامه خشونت مردان علیه زنان در خانواده ،
http://stephaniekolar.bravesites.com/entries/hammer-toes
دوشنبه 5 تیر 1396 10:56 ق.ظ
You could definitely see your enthusiasm
within the paintings you write. The sector hopes for even more passionate writers such as you who are
not afraid to mention how they believe. Always go after your heart.
http://fantasticrhythm6.jimdo.com/2015/06/22/hammer-toes-pain-in-ball-of-foot
چهارشنبه 3 خرداد 1396 07:41 ب.ظ
Link exchange is nothing else except it is only placing the other person's weblog link on your page at proper
place and other person will also do same for you.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر